Rozgrzewająca herbata z owocami leśnymi




             Za oknem świeci słońce. Temperatura lekko powyżej zera. Pogoda wręcz idealna na spacer. Trochę wieje co prawda ale wystarczy ciepła czapka i szalik. Spacer nie musi być długi. Ja najbardziej lubię takie spacery po lesie iglastym, gdy wszystkie drzewa oprószone sa białym puchem. W takiej bajkowej scenerii prawie jak w pierwszej części "Opowieści z Narnii".  W mojej okolicy o to nie trudno. Wszędzie dokoła sosny. Nawet widok z okna mam taki.

Dobrze się czasem tak przewietrzyć. Wyjść z pod koca i łyknąć świeżego powietrza. A jak nas za bardzo przewieje to po powrocie dobrze nam zrobi pyszna rozgrzewająca herbatka z dodatkiem nalewki malinowej i likieru porzeczkowego. Ja do swojej herbatki używam mrożonych owoców, ale mogą też być suszone. W wersji dla dzieci zamiast likieru i nalewki dodajmy sok.



Rozgrzewająca herbata z owocami leśnymi

Składniki na 4 szklanki:
  • 4 łyżeczki czarnej liściastej herbaty
  • 800ml wrzącej wody
  • 4 łyżki mrożonych owoców leśnych (maliny, jagody, porzeczki, jeżyny)
  • 25ml nalewki malinowej
  • 25ml likieru porzeczkowego

Herbatę zalać wrzącą wodą, parzyć  3 minuty, następnie  przecedzić przez sitko do garnka. Dodać mrożone  owoce i podgrzać prawie do zagotowania.  Zestawić z ognia. Wlać nalewkę malinową i likier porzeczkowy. Wymieszać i rozlać do szklaneczek. Od razu podawać.

Jeżeli herbatkę będą piły dzieci, zamiast nalewki i likieru dodajemy sok.

Smacznego :)
Aronia

Podobne wpisy:

COMMENTS

3 komentarze:

  1. Dobry pomysł na herbatke, a spacer to genialna sprawa, właśnie z takiego wróciłam i czuję się lżejsza i dotleniona

    OdpowiedzUsuń